Centrum Medyczne ALCOR

Koronawirus

Szanowni Państwo!

W związku z epidemią COVID-19 wizyty domowe realizujemy w ograniczonym zakresie. Dodatkowo uruchamiamy usługę konsultacji telemedycznej. Zasady pracy w okresie pandemii:

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o korzystanie z wizyt w poradni oraz wizyt domowych lekarzy wyłącznie w sytuacjach tego wymagających. W celu umówienia się uprzejmie prosimy o telefoniczny kontakt z rejestracją telefoniczną.

Ze względu na brak ubrań ochronnych konsultacje lekarzy odbywają się przy użyciu maseczki ochronnej i rękawiczek lateksowych. Decyzja odnośnie wizyty domowej (w szczególności wizyty domowe u osób starszych) lub w poradni podejmowana jest po uprzednim zebraniu wywiadu epidemiologicznego zawierającego następujące pytania dotyczące pacjenta i jego domowników:

  1. Czy pacjent lub osoba z jego otoczenia powrócił w ciągu ostatnich dwóch tygodni z zagranicy?

  2. Czy u pacjenta lub u osoby z jego otoczenia występują objawy infekcji górnych dróg oddechowych (przede wszystkim: podniesiona temperatura ciała, katar, kaszel, ból gardła)?

  3. Czy pacjent lub ktoś z jego otoczenia domowego miał kontakt z osobą u której rozpoznano infekcję COVID 19 ?

  4. Czy pacjent lub ktoś z jego otoczenia nie przebywa na kwarantannie?

Pozytywna odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań uniemożliwia realizację wizyty lekarskiej. Konieczne jest w takim przypadku, skontaktowanie się z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną. Szczegółową informację ze strony PSSE zamieszczamy poniżej.

PORADNIA

Wizyty są możliwe po uzgodnieniu telefonicznym i każdorazowej konsultacji z lekarzem, w odstępach umożliwiających dezynfekcję pomieszczeń i zapewniających brak kontaktu pomiędzy pacjentami.

USŁUGA: WIZYTY DOMOWE

Ze względu na brak kombinezonów wizyty w pozostałych przypadkach realizowane są przez lekarza w masce i rękawiczkach ochronnych. Realizowane są również wizyty domowe u osób starszych.

USŁUGA: KONSULTACJA TELEMEDYCZNA

W niektórych sytuacjach możliwe jest przeprowadzenie konsultacji i wystawienie recepty za pomocą Internetu i telefonu. Decyzję podejmuje lekarz CM Alcor.

W przypadku wątpliwości lub pytań uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z CM Alcor:

22 813-89-99 501-100-128

 

INFORMACJA ZE STRONY POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W WARSZAWIE:

Zanim do nas zadzwonisz lub napiszesz e-maila sprawdź, czy nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie pod tym adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w celu ułatwienia Państwu kontaktu i dostępu do informacji w zakresie zakażeń koronawirusem udostępnił w ramach infolinii numery telefonów:
505-342-009; 513-841-973; 884-697-317; 699-834-426; 501-127-338; 606-165-090; 604-135-225;
 oraz adres e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tylko na potrzeby zgłoszeń osób do kwarantanny, nadzoru epidemiologicznego)

 Dodatkowo  we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy uruchomiono numer informacyjny  22-32-58-958

 czynny od poniedziałku do piątku (w dni robocze) w godz.8.00-16.00 

 (numer nie przyjmuje zgłoszeń do kwarantanny, nadzoru epidemiologicznego, zgłoszeń interwencyjnych)

INFORMACJA MINISTERSTWA ZDROWIA:

Szczegółowy opis postępowania zawarty jest w załączonym dokumencie:

ALGORYTM POSTĘPOWANIA W SYTUACJI PODEJRZENIA COVID-19 wersja 20.03.2020 r.