Telemedycyna

Porady Telemedyczne

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o korzystanie z wizyt w poradni oraz wizyt domowych lekarzy wyłącznie w sytuacjach tego wymagających. W celu umówienia się uprzejmie prosimy o telefoniczny kontakt z rejestracją telefoniczną.

Ze względu na brak ubrań ochronnych konsultacje lekarzy podczas wizyty domowej oraz w poradni odbywają się przy użyciu maseczki ochronnej i rękawiczek lateksowych. Decyzja odnośnie wizyty domowej, (w szczególności wizyty domowe u osób starszych) lub w poradni podejmowana jest po uprzednim zebraniu wywiadu epidemiologicznego zawierającego następujące pytania dotyczące pacjenta i jego domowników:

  1. Czy pacjent lub osoba z jego otoczenia powrócił w ciągu ostatnich dwóch tygodni z zagranicy?
  2. Czy u pacjenta lub u osoby z jego otoczenia występują objawy infekcji górnych dróg oddechowych (przede wszystkim: podniesiona temperatura ciała, katar, kaszel, ból gardła)?
  3. Czy pacjent lub ktoś z jego otoczenia domowego miał kontakt z osobą u której rozpoznano infekcję COVID 19 ?
  4. Czy pacjent lub ktoś z jego otoczenia nie przebywa na kwarantannie?

Pozytywna odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań uniemożliwia realizację wizyty lekarskiej. Konieczne jest w takim przypadku, skontaktowanie się z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną. Szczegółową informację ze strony PSSE zamieszczamy poniżej.

PORADNIA

Wizyty w poradni są możliwe po uzgodnieniu telefonicznym i każdorazowej konsultacji z lekarzem, w odstępach umożliwiających dezynfekcję pomieszczeń i zapewniających brak kontaktu pomiędzy pacjentami.

USŁUGA: WIZYTY DOMOWE

Ze względu na brak kombinezonów wizyty domowe w pozostałych przypadkach realizowane są przez lekarza w masce i rękawiczkach ochronnych.

USŁUGA: KONSULTACJA TELEMEDYCZNA

W niektórych sytuacjach możliwe jest przeprowadzenie konsultacji i wystawienie recepty za pomocą Internetu i telefonu. Decyzję podejmuje lekarz CM Alcor.

W przypadku wątpliwości lub pytań uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z CM Alcor:

22 813-89-99 501-100-128

Informacje kontaktowe

Jeśli mają Państwo pytania lub chcą ustalić termin wizyty, prosimy o kontakt z naszym dyspozytorem w godzinach 8.00 – 19.00

pod następującymi numerami telefonów:
+48 501-100-128 lub +48 22 662 69 22